Walce do gniotownika

W gospodarstwach rolnych, specjalizujących się zwłaszcza w hodowli bydła, aby sprawnie przeprowadzić zbiory pasz objętościowych, niezbędne jest wykorzystanie urządzenia wysoce wydajnego, zautomatyzowanego w obsłudze i dającego w efekcie paszę najwyższej jakości. W tym przypadku można użyć sieczkarni polowej samojezdnej, która jest jedną z najdroższych maszyn wykorzystywanych w rolnictwie. Nie dziwi zatem fakt, że na rynku rolniczym poszukiwane są egzemplarze używane, których różnorodność modeli jest duża, a zakres cenowy szeroki, podobnie jak stan techniczny.

Walce gniotownika

Praktycznie od razu po zakupie należy ocenić stan zespołu zgniatająco-rozcierającego, którego częścią składową są walce gniotownika. Podczas wielogodzinnej eksploatacji walce gniotownika, a właściwie ich karbowana powierzchnia, ulega wytarciu, co ma wpływ na zmniejszenie tempa przepływu masy organicznej przez ww. zespół, powoduje niewielkie zgniecenie ziarna, co odbija się na jakości kiszonki i zdrowiu bydła, a w rezultacie powoduje wzrost kosztów eksploatacji urządzenia.

Producent walców do gniotownika – Skrawit

Firma SKRAWIT w systemie całorocznym produkuje walce do gniotownika, o wysokiej wytrzymałości na czynniki eksploatacyjne. W ciągłej sprzedaży zakład posiada walce gniotownika do najbardziej popularnych modeli sieczkarni polowych, tj. pasujące do Claas Jaguar i John Deere. Jednakże na podstawie modelu, na zamówienie klienta, zakład wykonuje walce do gniotownika pasujące większości sieczkarni obecnych na polskim rynku, także sprowadzanych z zachodu.