Przeznaczenie gniotowników do kukurydzy

Zgniatacze ziarna, w tym gniotowniki do kukurydzy, służą do przerobu różnych rodzajów zbóż i roślin strączkowych. Dzięki procesowi gniecenia ziarna uzyskuje się paszę o dużej przyswajalności, a w rezultacie bardzo efektywny sposób żywienia zwierząt hodowlanych. Podczas mechanicznego rozdrabniania/gniecenia ziarna, nie traci ono swoich wartości odżywczych.

Dlatego ważne jest zastosowanie w urządzeniach umożliwiających zgniatanie ziarna takich rozwiązań, aby temperatura pracy nie była wysoka, co ma wpływ na stabilność białek w paszy, a rozdrobnienie ziarna było odpowiednie, uzyskane przy jak najmniejszym nakładzie pracy i przy niskim zużyciu energii. Te aspekty niewątpliwie odróżniają zgniatacze ziarna, zwłaszcza które, jak gniotowniki do kukurydzy, muszą pokonać duży opór materii związany z twardością ziarna, od energochłonnych śrutowników tradycyjnych czy bijakowych. Dlatego tak ważne jest, aby gniotowniki do kukurydzy czy innych twardych ziaren, wykonane były solidnie, z wytrzymałych materiałów, nieulegających wytarciu.

Produkcja gniotowników do kukurydzy na zamówienie

W firmie SKRAWIT gniotowniki do kukurydzy produkowane są na zamówienie, w oparciu o dostarczony, konkretny model gniotownika. Wynika to z faktu różnorodności urządzeń rozdrabniających na rynku, czy to z rodzimej produkcji czy importowanych z zachodu. Podobnie, jak w przypadku gniotowników do sieczkarni polowych, po złożeniu zamówienia, stosuję materiały o wysokiej jakości i poddaję je odpowiednim procesom cieplnym, co przekłada się na wyższą cenę produktu.

Gniotowniki najwyższej jakości

Jest to kolejna przyczyna, dla której SKRAWIT masowo nie produkuje tego rodzaju walców, ponieważ klient musi mieć świadomość, że za jakością idzie odpowiednio wyższa cena. Ponadto, po uzgodnieniu z klientem, stosuję inne rozwiązania dla powierzchni gniotącej, oprócz ryflowanej/moletowanej, można zastosować zęby o odpowiedniej głębokości. Zatem praktycznie każde zamówienie wymaga ode mnie ustalenia indywidualnej technologii produkcji. W zamian klient otrzymuje wytrzymałe walce do ziarna czy też gniotowniki do kukurydzy.